Home                     Home

Nástavec na stativ pro stereofotografii.

I když se některé 3D fotografie podaří nafotit z ruky, přesto jsem stále častěji vyhledával rovné vodorovné plochy, po kterých by šlo bezpečně posunovat fotoaparát aniž by se jakkoliv měnil náklon či natočení fotoaparátu. Osvědčilo se například napůl stažené okénko automobilu, zábradlí, nebo přitisknout objektiv přímo na sklo výlohy třeba v muzeu, ale málo kde jsou tyto možnosti.

 Jak najít kdekoliv vodorovnou plochu, po které půjde posunout fotoaparát? Tak dlouho jsem s touto otázkou otravoval kolegu v práci, až jsme dali hlavy dohromady a sestrojili tento nástavec na stativ. Pořízené fotografie z takto upevněného přístroje už takřka bez práce a dalších úprav složíte v prostorový anaglyf v jednom z několika programů nabízených na internetu. Mohu doporučit například program Anaglyph Maker, který je zdarma a mě se velmi osvědčil.

 

Nástavec je jednoduše složitelný. Na spodní straně je otvor se závitem 1/4´ pro připevnění ke stativu. Stejný závit je na posuvné destičce, kterou přišroubujete k fotoaparátu a vsunete ze strany do kolejnice.

Nastavit lze i dva dorazy pro vymezení délky posunu.

    

galerie snímků pořízených za pomocí nástavceRozměry: 30 x 6 cm

Cena: ---- Kč 

Koncová prodejní cena (nejsme plátci DPH).

dostupnost: tento nástavec již není ve výrobě
Doporučuji aktuální nabídku TRIDAKT studia zde !

poslední "vychytávky":

Několik nástavců jsme rozdali našim známým fotografům, abychom zjistili jejich postřehy. Nasloucháme i Vám, kteří jste si už tento výrobek zakoupili s tím, že jsme ochotni dodatečně řešit případné možné úpravy. S nejčastějším vysloveným požadavkem, který byl vhodný pro všechny jsme se již vypořádali: Současná verze je doplněná pružinovou pojistkou proti nechtěnému vyjetí posuvné destičky z kolejnice. Eliminovali jsme tak hrozící poškození fotoaparátu následným pádem při neúmyslném náklonu kolejnice (např. během krátkého přenášení kompletní sestavy stativu kolejnice a fotoaparátu, nebo při nedostatečném dotažení hlavy stativu...).

Z vyslovených postřehů vznikl i doprovodný text k návodu, který je součástí celého balení, s dobrými nápady jak experimentovat při pořizování 3d snímků za použití nástavce. Objevili jsme tak dokonce i některé výhody kolejnice oproti originál stereofotoaparátům.

 

 

anaglyf 3D brýle (anaglyph)

  více informací

Obaly z různých materiálů, tvarů a rozměrů dle přání vám zhotoví značka CONDOR.

Obaly na zakázku.

 

zpět na úvodní stranu / HOME